WMP 9 - na zawsze?

Użytkownicy systemu Windows XP, którzy zainstalowali testową wersję najnowszego Windows Media Playera (nr 9), narzekają, że oprogramowania tego nie da się odinstalować - producent nie przewidział takiej możliwości. Microsoft przyznaje, że jedynym sposobem na usunięcie aplikacji jest skorzystanie z funkcji "Przywracanie systemu".

Kilku dociekliwych użytkowników zorientowało się, że po zainstalowaniu WMP 9 nazwa programu nie pojawia się na liście aplikacji wyświetlanej podczas korzystania z polecenia "Dodaj/Usuń programy". Jako pierwszy poinformował o tym magazyn CNET.

Microsoft przyznaje, że programu nie można usunąć "klasyczną" metodą - jedynym sposobem jest skorzystanie z funkcji "Przywracanie Systemu", która odtworzy stan systemu Windows sprzed instalacji Windows Media Playera 9. Problem jednak w tym, że wraz z odtwarzaczem użytkownik straci wszystkie zainstalowane po nim aplikacje.

To może się okazać dla użytkowników bardzo uciążliwe - po pierwsze, udostępniona użytkownikom aplikacja to na razie wersja próbna, która może zawierać sporo błędów, po drugie - nawet ostateczne wersja WMP 9 niekoniecznie musi odpowiadać wszystkim użytkownikom (wiadomo już np., że program nie jest kompatybilny z Easy CD Creatorem - popularnym oprogramowaniem do nagrywania płyt ).

Więcej informacji:

http://www.news.com