WORLD CYBER GAMES 2004

Ruszyła czwarta, polska edycja turnieju World Cyber Games 2004, uznawanego za igrzyska olimpijskie w grach komputerowych. Po raz pierwszy w historii światowy finał turnieju odbędzie się w USA. Eliminacje online do finału polskiej edycji turnieju odbędą się w dniach od 1 lipca do 30 sierpnia 2004 roku. Finał rodzimej edycji będzie miał miejsce 4 września 2004, już tradycyjnie, w Hali EXPO XXI wieku w Warszawie. W tym roku rozgrywki będą obejmowały cztery gry: 'StarCraft - Brood War', 'Half-Life Counter-Strike', 'Need for Speed', 'WarCraft III'.

World Cyber Games to międzynarodowy turniej, uważany przez graczy za igrzyska olimpijskie w grach komputerowych. Ideą przewodnią jest, aby rozgrywki były nie tylko platformą rywalizacji, ale także okazją dla graczy do lepszego poznania miłośników e-sportu z całego świata. Są to mistrzostwa bez ograniczeń językowych, religijnych czy narodowościowych - połączenie zabawy z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

Trwają już zapisy do tegorocznej edycji WORLD CYBER GAMES 2004. Sieciowe eliminacje dla polskich graczy odbędą się w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia 2004 roku, a organizowana już po raz czwarty, przez SAMSUNG Electronics Polska impreza zakończy się 4 września, wielkim finałem w Hali EXPO XXI w Warszawie.

Rozgrywki internetowe będą podzielone na dwie tury. Z każdej z nich zostanie wyłoniona grupa graczy, która weźmie udział w finale w Hali EXPO XXI. Na międzynarodowe finały do San Francisco, w których w sumie weźmie udział ponad 600 graczy z całego świata, z Polski pojedzie 10 najlepszych zawodników ('Counter-Strike' -pięcioosobowy klan; 'StarCraft' - 3 osoby; 'Need for Speed' - 1; WarCraft III - 1). W USA będą oni walczyć o nagrody o łącznej wartości 400 tys. USD. Największą zmianą w stosunku do poprzednich edycji polskich eliminacji do tego turnieju jest włączenie do tegorocznych do rozgrywek gry 'Need for Speed'.

WCG 2004 odbywa się pod hasłem 'Beyond the game' i stanowi część światowego Festiwalu Kultury Cybernetycznej. W Polsce w ramach festiwalu odbędzie się II edycja konkursu 'SAMSUNG Cybertalenty 2004' dla, twórców komputerowych.

Zapraszamy do pobrania filmu promującego WCG 2004 z udziałem organizatorów polskich eliminacji do turnieju i najlepszych graczy poprzednich edycji.

Plik do pobrania:

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?sys=gry&id=2025

Chętni do wzięcia udziału w turnieju mogą rejestrować się na stronie:

http://www.wcg.pl


Zobacz również