WOŚP: 20 tysięcy zł za numer Gadu-Gadu

Jeszcze tylko przez tydzień można wziąć udział w specjalnej aukcji numeru GG:17 należącego do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz jest on wart ponad 20 tys. złotych.

Do 11 stycznia w serwisie Allegro będzie można wylicytować numer GG: 17. Organizatorzy aukcji już mają powód do radości - wartość numeru jest w tej chwili znacznie wyższa od kwoty wylicytowanej rok temu za numer GG:16. A to jeszcze nie koniec aukcji.

W tym roku producent komunikatora internetowego Gadu-Gadu wystawił na orkiestrowej aukcji specjalny numer GG:17. Jest to nawiązanie do XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 11 stycznia.

"W każdym roku szukamy coraz to nowszych metod zbierania pieniędzy. Pomagają nam zawsze nasi przyjaciele, ale i wciąż zgłaszają się nowe osoby. Właściciele Gadu-Gadu już po raz kolejny pomagają nam w zbiórce. Jednak obecny rekord jest wyjątkowo imponujący, a przecież to jeszcze nie koniec aukcji" - mówi Paulina Zielińska z zespołu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku za numer GG:16 zapłacono 13,9 tys. zotych. Podczas XV Finału WOŚP w 2007 r. aukcja zakończyła się na kwocie 5799 zł, zaś rok wcześniej, gdy Orkiestra grała po raz czternasty, było to 2025 zł.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na badania umożliwiające wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci.