WPS Office Free - kolejny konkurent dla MS Office

WPS Office Free - może słyszeliście o tym pakiecie biurowym? Jeśli nie, to może znacie Kingsoft Office Suite? WPS to właśnie ten pakiet, odświeżony nie tylko pod względem nazwy.

WPS Office Free zawiera trzy aplikacje, które służą jako zmienniki programów od Microsoftu. Co prawda opisywany niedawno LibreOffice ma ich więcej, jednak zawarte tutaj spokojnie wystarczą do każdego biura czy domu. Presentation to odpowiednik PowerPointa - umożliwia tworzenie prezentacji multimedialnych, Writer to edytor tekstu, a Spreadsheets to arkusz kalkulacyjny, który ma zaimplementowanych ponad 160 formuł. W przypadku tworzenia pliku (w każdej z wymienionych aplikacji) można zapisać go nie tylko w jednym z formatów, ale także jako PDF. Wypada również dodać, że cechuje go niemal pełna kompatybilność z plikami tworzonymi w MS Office. "Niemal" - niektóre mogą być niekompatybilne, jednak nie podano ani statystyk, ani konkretnych danych na ten temat.

WPS Office Free - kolejny konkurent dla MS Office

Spreadsheets

WPS Office Free 2014 w najnowszej wersji - z numerkiem 9.1.0.4674 - znajduje się na naszej stronie. Edycja ta usprawnia działanie wszystkich elementów pakietu, dodając nowe funkcje oraz poprawiając już istniejące, co pozwala na bardziej wydajną i efektywną pracę. Na liście zmian znalazło się między innymi lepsze otaczanie obrazka tekstem, 10 nowych komend (Writer), nowe formuły (Spreadshees) czy wsparcie dla usługi WPS Cloud. Jeden minus to brak polskiego interfejsu - miejmy nadzieję, że przyniosą go kolejne edycje. Pakiet ukazał się w wydaniach na Windows, Mac OS X, Linuxa i Androida. Po wersję WPS Office Free 2014 pod Windows zapraszam TUTAJ.

Zobacz również:

  • Microsoft Office 365 - ile kosztuje, gdzie kupić najtaniej?