WRC 10 na PS5 wygląda rewelacyjnie – zobacz zwiastun rozgrywki

W sieci pojawił się pierwszy materiał prezentujący nam WRC 10 na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5.

WRC 10 jest już dwudziestą odsłoną cyklu gier rajdowych, więc możemy mówić o jubileuszu tytułu sygnowanego logiem Rajdowych Mistrzostw Świata. Dziś na kanale Youtube Nacon, wydawcy gry, pojawił się pierwszy film prezentujący rozgrywkę oraz możliwości gry na konsolach PlayStation 5 i PlayStation 4.

W filmie widzimy trasę prowadzącą nas przez drogi Chrowacji, co nie jest przypadkowym wyborem. W ten sposób Rajdowe Mistrzostwa Świata chcą uhonorować jeden z najbardziej wyrównanych rajdów w historii cyklu. Tegoroczny zwycięzca Rajdu Chorwacji Sébastien Ogier wyprzedził drugiego Elfyna Evansa o zaledwie sześć dziesiątych sekundy.

Premiera WRC 10 została zaplanowana na 2 września 2021 roku. Gra będzie dostępna na komputerach i konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. W przyszłości planowane jest także wydanie gry na Nintendo Switch. Gracze będą mogli wybrać cztery dostępne klasy wyścigów: WRC, WRC 2, WRC 3 oraz WRC Junior i reprezentować barwy jednego z 52 zespołów faktycznie biorących udział w rajdach. Do wyboru udostępnionych zostanie 20 aut, których wygląd będzie można modyfikować.

Zobacz także: Returnal - grę na wyłączność PS5 da się ukończyć w 5 minut.