WS-I standardem sieci XML?

IBM i Microsoft przedstawili specyfikację Web Services Inspection (WS-I), która jest propozycją standardu dla sieci WWW opartej na języku XML.

Specyfikacja WS-I (Web Services Inspection) zaprezentowana przez IBM i Microsoft opisuje serwisy internetowe oparte na XML oraz sposoby dostępu do nich przez użytkowników. Proponowana specyfikacja standardu umożliwia wykorzystywanie komponentów jednej aplikacji przez inne, w różnych miejscach w sieci WWW wraz ze stosowanymi protokołami XML. Dyrektor działu standardów e-biznesu IBM, Bob Suter twierdzi, że 'dzięki WS-I np. bank może umieścić narzędzie do weryfikacji kart kredytowych na jednym serwerze i udostępniać je innym aplikacjom w formie serwisu WWW, a nie budować osobne tego typu narzędzia dla każdego programu, który tego wymaga. Tak więc firma, która potrzebuje weryfikacji kart jako części swoich usług e-commerce, może znaleźć taką usługę na witrynie WWW banku'.

WS-I to czwarty z serii standardów usług WWW opracowanych wspólnie przez Microsoft i IBM. Nowa specyfikacja wykorzystuje Universal Description Discovery and Integration (UDDI), oparty na WWW katalog opracowany zeszłego roku przez IBM i Microsoft, gdzie firmy mogą przeglądać informacje kontaktowe oraz unikalne identyfikatory dla usług, które oferują.

http://www.ibm.com


Zobacz również