WSF zaprasza na otwarty wykład z Mikołajem Grynbergiem

16 kwietnia br., o godz. 19.30 w Warszawskiej Szkole Fotografii odbędzie się autorskie spotkanie z cenionym fotografem - Mikołajem Grynbergiem. Wykład poświęcony jest osobistym projektom artysty. Udział w prelekcji jest bezpłatny.

Mikołaj Grynberg uważa się za szczęśliwego człowieka, który znalazł swoje miejsce w świecie. Fotografia, którą zajmuje się zawodowo od 20 lat, jest dla niego dialogiem z otaczającym go światem. Jego portrety są dokumentem spotkań z ludźmi. Bohaterami jego prac są wyrażone na różne sposoby i w różnych technikach emocje. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych i pokonkursowych. W dorobku ma także liczne wystawy indywidualne w kraju i za granicą. Od lat zajmuje się realizowaniem autorskich projektów, w których łączy fotografię z tekstem.

Mikołaj Grynberg publikuje swoje prace w dziennikach, magazynach i czasopismach w kraju i za granicą. W marcu 2009 roku ukazał się album podsumowujący projekt Dużo Kobiet jako tom z "Biblioteki Gazety Wyborczej". W marcu 2010 r., nakładem wydawnictwa Muzeum Auschwitz-Birkenau, ukazała się książka pt. "AUSCHWITZ - co ja tu robię?“, będąca podsumowaniem rocznej pracy nad projektem.

Zobacz również:

  • Najlepsze konkursy dla amatorów fotografii - wygraj nawet kilka tysięcy złotych!

Wybrane wystawy indywidualne artysty: Początek - Mała Galeria (Warszawa 1995); Dużo kobiet - Warszawa - Szkoła Samby MANGUEIRA (Rio de Janeiro 2005); Muchas Mujeres - Sala de Patrimonio de La Casa de la Cultura de Morelia (Morelia 2009); Metamorfozy - Galeria Luksfera (Warszawa 2006) i inne.

Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem odbędzie się 16 kwietnia br. o godz. 19.30 w siedzibie Warszawskiej Szkoły Fotografii przy ul. Łazienkowskiej 14.

Źródło: Warszawska Szkoła Fotografii