WWDC 2009 - co pokaże Apple?

Już 8 czerwca użytkownicy i fani sprzętu firmy Apple będą mogli wysłuchać wystąpienia (ang. keynote) rozpoczynającego kolejną edycję dorocznej konferencji Worldwide Developer Conference. Imprezie jak zwykle towarzyszy duże zainteresowanie - od dłuższego czasu krążą w Sieci mniej lub bardziej prawdopodobne plotki o tym, jakie produkty ujrzą światło dzienne w poniedziałek. Ponieważ Apple słynie z tego, że jest bardzo skryte i niechętnie uchyla rąbka tajemnicy, na fakty musimy zaczekać do poniedziałkowego wieczora... W międzyczasie przyjrzyjmy się informacjom, jakie docierają do nas z różnych stron Internetu.

WWDC 2009 - co pokaże Apple?

WWDC odbędzie się w Moscone West w San Francisco

Konferencja jest, jak co roku, okazją do zaprezentowania nowości, jakie Apple przyszykowało dla użytkowników i deweloperów. Niestety w tym roku wystąpienia otwierającego imprezę nie poprowadzi charyzmatyczny szef firmy z Cupertino. Miejsce Steve'a Jobsa na scenie ma zająć Phil Schiller, szef marketingu (chociaż wiele wskazuje na to, że Jobs wraca do zdrowia i wkrótce z powrotem zasiądzie w fotelu prezesa koncernu).

W centrum konferencyjnym Moscone West w San Francisco prace przygotowawcze do konferencji idą pełną parą - można zobaczyć już główny baner i hasło przewodnie tegorocznego spotkania: "One year later. Light-years ahead." (Rok później. Lata świetlne z przodu.). Nawiązuje ono do ogromnego sukcesu, jakim okazał się internetowy sklep z aplikacjami dla iPhone'a i iPod'a Touch - iTunes App Store. W ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy jego działania użytkownicy kupili lub pobrali ponad miliard aplikacji!

Więcej zdjęć z przygotowań zobaczyć można w serwisie Flickr . Nie widać na nich niestety żadnych odniesień do nowej wersji systemu Mac OS X 10.6, ani przepowiadanych nowych urządzeń, o których poniżej.

Aktualizacja: 08 czerwca 2009 17:02

Do Worldwide Developer Conference pozostały już ok. dwie godziny. Najnowsze plotki dotyczące ewentualnych nowości, które powinny pojawić się w trakcie konferencji, to m.in.

- iPhone 3GS - nazwa dla nowego modelu iPhone'a. "S" ma być skrótem od "speed" i oznaczać "wysoką szybkość", z którą będzie pracowało urządzenie

- iPhone Video - kolejna nazwa dla nowego iPhone'a, która pojawiała się ostatnio w mediach. Wideo ma oczywiście podkreślić

- Czarny iPhone - w Sieci pojawiło się wiele zdjęć przedstawiających czarnego iPhone'a 16GB

- MacBook Mobile - urządzenia MacBook wyposażone w technologię 3G i Wimax

Pozostałe domysły opisujemy zbiorczo na kolejnych stronach artykułu.