WWDC 2020 rozczaruje brakiem nowości sprzętowych

Najnowsze przecieki przed WWDC 2020 wskazują, że na wydarzeniu Apple nie zaprezentuje ani jednego nowego urządzenia. To niezgodne z wcześniejszymi plotkami.

WWDC to z pewnością jedno z najważniejszych, cyklicznych wydarzeń organizowanych przez Apple. To właśnie Światowa Konferencja Deweloperów oraz premiera iPhone'ów kolejnej generacji na September Events przyciąga największą ilość fanów.

Aktualny iMac w wersji z ekranem o przekątnej 21,5 cala

Aktualny iMac w wersji z ekranem o przekątnej 21,5 cala

Konferencja z cyklu WWDC rozpocznie się już za kilka godzin, a my dotarliśmy do najnowszy plotek, które zaprzeczają wcześniejszym doniesieniom.

WWDC jest wydarzeniem poświęconym przede wszystkim oprogramowaniu oraz narzędziom programistycznym, ale nie raz Apple prezentowało na niej nowy sprzęt, a w szczególności modele pozycjonowane dla profesjonalistów.

W tym roku liczymy na debiut zupełnie nowego iMac'a opartego na procesorach 10 generacji, który zaoferuje całkowicie odmieniony design, ulepszonego iPad'a oraz pierwszego MacBook'a z procesorem ARM. Niestety najnowsze plotki wskazują, że możemy się niemile rozczarować.

Najnowsze informacje przekazane przez znanych w środowisku redaktorów - Jona Prossera oraz Maxa Weinbacha wskazują, że wszelkie prezentacje sprzętu zostały odwołane. Obaj panowie zaznaczają, że mogą się liczyć, ale w związku z pandemią koronawirusa bardzo możliwe, że Apple zrezygnuje z prezentacji nowych urządzeń i zaprezentuje jedynie nowości programowe.

W zeszłym roku na WWDC zaprezentowano zupełnie nowego Mac'a Pro oraz dedykowany mu wyświetlacz Pro Display XDR. W 2018 roku z kolei Apple nie zdecydowało się na prezentacje żadnego nowego sprzętu. Debiut nowego MacBook'a Air został przesunięty na końcówkę roku.

Czysto hipotetycznie Apple ma w zanadrzu sporo sprzętu, o którego istnieniu wiemy, ale który nie został jeszcze zaprezentowany. W dalszym ciągu oczekujemy debiutu nowego iMac'a MacBooka z procesorem ARM, lokalizatora AirTags, słuchawek nausznych AirPods Pro oraz nowego Apple TV.

Sprawdź, jak oglądać WWDC 2020 na żywo oraz ile kosztuje iPhone 11.