WWDC bez Steve'a Jobsa oraz finalnej edycji nowego Leoparda

Apple poinformowało, iż na mającej się rozpocząć 8 czerwca konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC) Steve Jobs nie poprowadzi otwierającej całe wydarzenie prezentacji.

Warto przypomnieć, że Steve Jobs postanowił na początku stycznia tymczasowo zrezygnować z pełnienia funkcji prezesa (CEO) Apple. Oficjalnie przyznał, że udaje się na zwolnienie lekarskie z powodu poważnych problemów zdrowotnych. Ich przyczyną był brak odpowiednich protein w organizmie, czego konsekwencją było zaburzenie gospodarki hormonalnej (więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. "Steve Jobs chce przerwy. Powód: problemy zdrowotne").

Pomimo tego, że Apple twierdziło, iż Jobs powinien powrócić do pracy pod koniec czerwca, w Sieci pojawiły się spekulacje na temat jego obecności w roli prowadzącego na otwierającej WWDC (8-12 czerwca) prezentacji. Firma z Cupertino zdementowała jednak te pogłoski i poinformowała, że tę funkcję pełnił będzie wiceprezes ds. marketingu Philip Schiller.

Ponadto Apple przyznało, zaprzeczając wcześniejszym doniesieniom, że na konferencji nie zostanie zaprezentowana finalna wersja następnego wydania systemu Mac OS X Snow Leopard. Goście będą za to mogli zapoznać się z wersją określaną jako "final Developer Preview release".

Więcej informacji: Apple

Czytaj też: "Śnieżna Pantera" Apple'a w detalach"