WWW dla przedsiębiorstw

Firma Novell poinformowała o wprowadzeniu na rynek Net Publishera - pakietu zapewniającego kontrolę nad tworzeniem i publikowaniem firmowych stron WWW.

Korzystający z NDS eDirectory pakiet Net Publisher działa w systemach NetWare i Windows NT i ułatwia przedsiębiorstwom kontrolę nad zawartością ich witryn WWW. Net Publisher sprawia, że publikowanie w sieci WWW jest równie łatwe, jak przechowywanie i aktualizowanie dokumentów w folderze znajdującym się na dysku lokalnym lub sieciowym. Z programu tego można korzystać, posługując się dowolną przeglądarką internetową, a użytkownicy nie muszą znać języka HTML. Dokumenty można przygotować przy użyciu ulubionych aplikacji, np. znajdujących się w pakiecie Microsoft Office2000, i w prosty sposób umieścić je w sieci.

Ponadto Novell Net Publisher uzupełnia możliwości pakietu Office 2000 w zakresie publikowania treści internetowych o takie funkcje, jak przeszukiwanie całego tekstu, zautomatyzowane przesyłanie zatwierdzonych dokumentów i dodatkowe funkcje zabezpieczające. Program umożliwia użytkownikom samodzielne aktualizowanie i utrzymywanie dokumentów internetowych oraz zapewnia sprawowanie kontroli nad tym, kto może oglądać, edytować i aktualizować publikowane przez nich dokumenty. Rozwiązanie pozwala na wykorzystywanie sieci WWW jako wirtualnej pamięci masowej, w której przechowywane są dokumenty służbowe.

Novell Net Publisher można nabyć u autoryzowanych dealerów Novella. Cena tego programu wynosi 1295 USD za wersję dla pięciu użytkowników oraz 20 USD za licencję dla każdego kolejnego użytkownika. Dodatkowe licencje są dostępne w pakietach po 5, 10, 25, 50, 100 i 250 sztuk.

Więcej informacji: www.novell.com