WWW dla urządzeń przenośnych

Adobe i AvantGo zamierzają wspólnie pracować nad narzędziami, które pozwolą na tworzenie kanałów informacyjnych na potrzeby cyfrowych asystentów PDA i telefonów z obsługą Internetu.

Znany producent oprogramowania Adobe i firma AvantGo, oferująca oprogramowanie i usługi dla infrastruktury mobilnej, będą wspólnie pracować nad rozbudową programu AdobeGo Live o aplikacje do tworzenia kanałów AvantGo na potrzeby telefonów z obsługą Internetu i asystentów cyfrowych PDA. Firma AvantGo, wykorzystując środowisko programowania Adobe GoLive 5.0 SDK, utworzy dodatkowy moduł do aplikacji Adobe GoLive 5.0.

Osoby, posługujące się usługami Internetu mobilnego AvantGo, mają możliwość wyświetlania na urządzeniach przenośnych stron WWW, a także kanałów AvantGo - zoptymalizowanych na potrzeby urządzeń przenośnych. Po udostępnieniu dodatkowych narzędzi dla pakietu GoLive użytkownicy aplikacji będą mogli używać programu do tworzenia stron dla urządzeń przenośnych, takich jak PDA i telefony komórkowe. Obecnie istnieje ponad 400 takich kanałów, zawierających wiadomości, rozkłady lotów, notowania giełdowe czy informacje prezentowane przez firmy m.in. serwis Computerworld przygotowany przez IDG Poland SA .


Zobacz również