WWW z DVD?

Firma InterActual Technologies zamierza promować nowy standard DVD, który ma umożliwić posiadaczom odtwarzaczy DVD przeglądanie stron WWW. W jego promowanie zaangażowały się już wytwórnie Disney, New Line oraz Warner Bros.

InterActual Technologies znana jest z produkcji oprogramowania, pozwalającego na umieszczanie na płytach DVD najróżniejszych interaktywnych aplikacji - np. gier czy odnośników do stron internetowych związanych z filmem.

Niestety, z tych ostatnich mogą w tej chwili korzystać jedynie te osoby, które go oglądania filmów wykorzystują komputerowy napęd DVD. InterActual zamierza zmienić tę sytuację - poprzez skłonienie producentów stacjonarnych odtwarzaczy do montowania nich specjalnych chipów, które pozwolą na przeglądanie stron WWW na ekranie telewizora.

Nowy standard ma nosić nazwę Enhanced DVD. Wprowadzenie na rynek odpowiedniego chipa zapowiedziała już firma LSI Logic. Z wypowiedzi jej przedstawicieli wynika, że układ ZiVA-5 DVD będzie umożliwiał użytkownikom podłączanie odtwarzacza do Internetu za pośrednictwem stałego łącza lub modemów (zarówno kablowych, jak i tradycyjnych).