WWW z DVD?

Firma InterActual Technologies zamierza promować nowy standard DVD, który ma umożliwić posiadaczom odtwarzaczy DVD przeglądanie stron WWW. W jego promowanie zaangażowały się już wytwórnie Disney, New Line oraz Warner Bros.

InterActual Technologies znana jest z produkcji oprogramowania, pozwalającego na umieszczanie na płytach DVD najróżniejszych interaktywnych aplikacji - np. gier czy odnośników do stron internetowych związanych z filmem.

Niestety, z tych ostatnich mogą w tej chwili korzystać jedynie te osoby, które go oglądania filmów wykorzystują komputerowy napęd DVD. InterActual zamierza zmienić tę sytuację - poprzez skłonienie producentów stacjonarnych odtwarzaczy do montowania nich specjalnych chipów, które pozwolą na przeglądanie stron WWW na ekranie telewizora.

Zobacz również:

  • Wielkanoc 2023 – co oglądać w telewizji? Filmy dla całej rodziny
  • RTV Euro AGD: kup dekoder zgodny ze standardem DVB-T2 z dużą zniżką [31.08.2022]

Nowy standard ma nosić nazwę Enhanced DVD. Wprowadzenie na rynek odpowiedniego chipa zapowiedziała już firma LSI Logic. Z wypowiedzi jej przedstawicieli wynika, że układ ZiVA-5 DVD będzie umożliwiał użytkownikom podłączanie odtwarzacza do Internetu za pośrednictwem stałego łącza lub modemów (zarówno kablowych, jak i tradycyjnych).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: