WWW z Dialog Studio

Z witryny MacScripter.net można pobrać wersję 'lite' Dialog Studio, aplikacji do tworzenia witryn internetowych działającej w trybie WYSIWYG (what you see is what you get), a wersja pro ma ukazać się niebawem.

Dialog Studio to program pozwalający na tworzenie interaktywnych skryptów wykorzystywanych na stronach internetowych za pomocą graficznego interfejsu typu 'drag and drop', wyposażonego w pełen zestaw narzędzi do konstruowania okien dialogowych. W Dialog Studio projektanci mogą tworzyć okna zawierające przyciski, pola tekstowe, 'checkboxes', przyciski typu 'radio', formularze, listy i wiele innych elementów, bez potrzeby wpisywania nawet jednego znaku kodu AppleScript.

Do pozostałych opcji należy możliwość zapisywania plików w natywnym formacie Dialog Studio, w celu przyszłej edycji oraz wyeksportowanie ich do schowka, zapisanie jako skryptu albo uruchomienie w wybranym edytorze skryptów. Dialog Studio posiada też wbudowane narzędzie DC Icon Imbedder pozwalające na automatyczne wprowadzanie ikon do skryptu. Dialog Studio Lite jest dostępne do pobrania ze strony Digital Studio, a wersja pro ma pojawić się w ciągu najbliższych dziewięciu dni.

www.macscripter.net


Zobacz również