Wacom Bamboo II - tablet stworzony dla Windows 7?

Firma Wacom zaprezentowała drugą generację amatorskich tabletów z serii Bamboo. Najważniejszą innowacją wprowadzoną w tych urządzeniach jest obsługa technologii multitouch - użytkownik może sterować urządzeniem za pośrednictwem piórka jak i dotyku palców.

Microsoft szykuje w sekrecie Tablet PC?

Wacom Bamboo II - tablet stworzony dla Windows 7?

Tablet Bamboo II

W ramach rodziny Bamboo II dostępne będą cztery modele tabletów: Bamboo, Bamboo Fun, Bamboo Pen i Bamboo Touch. Pierwszy z wymienionych, dostępny w kolorze czarnym, oferuje obie technologie wprowadzania danych, podobnie jak drugi - w srebrnej obudowie (ale dwóch wersjach gabarytowych). Dwa pozostałe modele, Pen i Touch, oferują zgodnie ze swoimi nazwami tylko jedną technikę obsługi.

Technologia wielodotykowa umożliwia ręczne obracanie, przybliżanie/oddalanie, przewijanie, zaznaczanie i nawigację po dokumentach i stronach WWW.

Urządzenia przystosowane są do użycia przez osoby prawo- i leworęczne. W ustawieniach urządzeń znajduje się odpowiednia opcja zmieniająca orientację tabletu o 180 stopni. Tablety wyposażone są w cztery programowalne przyciski, pojawił się w nich także uchwyt na pióro. Wszystkie urządzenia charakteryzują się panoramicznym formatem 16:10. W porównaniu do pierwszej generacji Bamboo zwiększono w nich liczbę rozpoznawalnych poziomów nacisku pióra na powierzchnię tabletu - z 512 do 1024 (nie dotyczy to modelu Pen).

Tablety Bamboo II - zobacz wideo:

Urządzenia umożliwiają nieskomplikowany retusz zdjęć, edycję dokumentów, prowadzenie korespondencji elektronicznej; ułatwiają surfowanie po Sieci. Podłączając je do komputera uzyskujemy dostęp do paska Bamboo Dock, oferującego proste aplikacje (Minis) i gry.

Każda z nowości (z wyjątkiem Bamboo Touch) jest wyposażona w narzędzie do rozpoznawania pisma odręcznego Bamboo Scibe oraz aplikacje Bamboo Explore (wyszukiwanie dla systemów Windows) i Space (internetowe narzędzie do wymiany pomysłów). W tablecie Pen znajdziemy też dodatkowo program ArtRage, w modelu Bamboo Fun Small - ArtRage i Photoshop Elements, zaś w Bamboo Fun Medium - ArtRage, Photoshop Elements i Painter Essentials.

Premiera urządzeń na cztery tygodnie przed wprowadzeniem do sprzedaży systemu Windows 7 nie może być przypadkowa. Następca Visty oferuje bowiem obsługę przez multitouch w kompatybilnych urządzeniach.

Oprócz "siódemki" tablety Bamboo II mogą współpracować z systemami Windows XP i Vista oraz Mac OS X 10.4, 10.5 i 10.6.

Urządzenia będą dostępne do nabycia w następujących cenach:

- Bamboo - 369 zł

- Bamboo Fun - 409 zł (Small) i 819 zł (Medium)

- Bamboo Touch - 289 zł

- Bamboo Pen - 249 zł.

Podane ceny zawierają podatek VAT.

Więcej informacji: Wacom