Wacom Bamboo Stylus - kolorowe pióra dla iPada

Bamboo Stylus to cyfrowe pióra przeznaczone dla pojemnościowych ekranów dotykowych, a zwłaszcza dla iPada. Nowa linia piór nawiązuje swoimi kolorami właśnie do okładek Smart Covers przeznaczonych dla tabletów firmy Apple.

Bamboo Stylus
Pióra Bamboo Stylus pasują stylistyką do iPada 2 oraz kolorem do jego okładek. Stanowią także ciekawe uzupełnienie możliwości tabletu multimedialnego Apple. Można korzystać z nich do sporządzania notatek, dodawania komentarzy, rysowania, szkicowania, a także nawigowania w różnych aplikacjach np. na mapach.

Według firmy Wacom, gumowa stalówka pióra jest o 25 proc. smuklejsza (6 mm) niż w przypadku piór konkurencji (8 mm). Bamboo Stylus już wkrótce będzie dysponował także wymiennymi końcówkami. Do domyślnej miękkiej zostanie dodana alternatywna, twardsza końcówka.

Pióra Bamboo Stylus są szczególnie praktyczne wraz z aplikacją Bamboo Paper, którą można pobrać za darmo z App Store. Taki zestaw pozwala na wygodne notowanie i szkicowanie. Dzięki aplikacji Bamboo Paper dostępnej także na komputery Mac i PC można przesyłać notatki i rysunki między iPadem i komputerem.

Serednica pióra Bamboo Stylus to 0,9 cm, jego długość 12,0 cm, a waga wynosi 20 g. Produkt Wacom skierowano głównie do posiadaczy iPadów, ale jest kompatybilny także z innymi tabletami opartymi o taką samą technologię pojemnościową jaką zastosowano w iPadzie. Pióra kosztują 119 PLN.