Wacom Intuos3: jeszcze bardziej precyzyjny

W połowie września na rynku pojawić ma się kolejna wersja doskonałego tabletu firmy Wacom z serii Intuos. Trzecia odsłona tego urządzenia charakteryzuje się kilkoma nowymi funkcjami i ma być jeszcze bardziej precyzyjna.

Wacom Intuos3: jeszcze bardziej precyzyjny

Tablet Wacom Intuos3

Stylistyka Intuosa3 została lekko zmodyfikowana. Tablet dostępny będzie w trzech rozmiarach powierzchni roboczej - A6, A5 oraz A4. Znajdziemy na nich dodatkowo klawisze funkcyjne o nazwie ExpressKeys, składające się z dwóch, 4-klawiszowych paneli umożliwiających dostęp do najczęściej wykorzystywanych klawiszy. W wersji A6 znajdziemy tylko jeden taki panel.

Kolejną ciekawostką jest również TouchStrip, opcja pełniąca rolę scrollbara, umożliwiającego przykładowo szybkie powiększanie widoku oraz jego przesuwanie w różnych aplikacjach graficznych. Zarówno ustawienia ExpressKeys, jak i TouchStrip będzie można dostosować do indywidualnych potrzeb. Intuos3 charakteryzuje się rozdzielczością na poziomie 5080 dpi i rozpoznaje 1024 stopnie nacisku pióra, wyposażonego w gumkę.

W zestawie wraz z nowymi tabletami z serii Intuos3 znajdziemy program Corel Painter Essentials 2. Przewidywane ceny poszczególnych wersji, to 230 USD za model A6, 360 USD za model A5 oraz 550 USD za model A4.

Więcej informacji: Wacom