Wacom Intuos4 Wireless - bezprzewodowy tablet piórkowy

Firma Wacom przedstawiła nowy tablet piórkowy - Intuos4 Wireless. Przeznaczone dla profesjonalnych twórców treści cyfrowych urządzenie korzysta z technologii Bluetooth.

Wacom Intuos4 Wireless - bezprzewodowy tablet piórkowy

Wacom Intuos4 Wireless

Intuos4 Wireless jest skierowany do twórców treści cyfrowych takich jak fotograficy, projektanci i artyści. Dostępne w rozmiarze średnim urządzenie korzysta z bezprzewodowej technologii Bluetooth i pozwala na doładowanie zainstalowanego akumulatora Li-Ion (zapewnia do 18 godzin pracy) za pomocą łącza USB.

Sprzęt wyposażono w zestaw programowalnych klawiszy, obok których umieszczone zostały małe wyświetlacze OLED, informujące o ich bieżących ustawieniach. Klawisze przeniesiono na jedną stronę tabletu, co ma ułatwić korzystanie z niego osobom zarówno prawo-, jak i leworęcznym. W zależności od tego, która ręka użytkownika jest dominująca, urządzenie można obrócić i zmienić podświetlenie OLED. Producent podkreśla, że dzięki takiemu wzornictwu tablet zapewnia użytkownikowi większą wygodę użytkowania.

Przyciskom ExpressKeys towarzyszy pierścień Touch Ring, który może kontrolować cztery funkcje w każdej z aplikacji (np. powiększanie, zmiana średnicy pędzla czy obrót podłoża, itp) - diody LED znajdujące się na obwodzie pierścienia pokazują aktualnie wybraną funkcję.

Służące do obsługi tabletu piórko Grip Pen oparte jest o nową, opracowaną przez firmę Wacom, technologię czujnika końcówki (Wacom Tip Sensor). Oferuje ona użytkownikom możliwość rozpoczęcia pracy z naciskiem na poziomie 1 grama.

"Wspomaganie poziomów nacisku zaczyna się od lekkiego dotyku, naśladuje więc to samo odczucie, zachowanie i reakcję, jak w pracy z tradycyjnymi narzędziami do pracy twórczej typu pędzle, markery i ołówki" - czytamy w informacji prasowej.

Dodatkowo, pióro rozpoznaje 2048 stopni nacisku i wyposażone jest we wrażliwą na zmianę siły nacisku gumkę i dwa boczne przyciski, którym można przypisać rozmaite funkcje (np. podwójne kliknięcie myszką). Gdy nie jest ono używane, można je umieścić w specjalnym stojaku, który posiada również zamykany schowek na wkłady.

Wraz z tabletem Intuos4 Wireless dostarczane są wkłady standardowe, elastyczne, szorstkie i miękkie. Nabywcy urządzenia mają prawo do wyboru jednej z trzech wyselekcjonowanych aplikacji kreatywnych oferowanych przez Adobe, Autodesk i Corela. Ponadto producent przygotował dla nich całą gamę akcesoriów.

Cena Intuos4 Wireless wynosi 1639 zł (z VAT, może się ona zmieniać w zależności od kursu walut). Urządzenie pojawi się w sprzedaży pod koniec marca tego roku.