Wacom przedstawia cyfrowe pióro Inkling

Inkling to cyfrowe pióro przeznaczone głównie dla artystów. Dzięki niemu będą mogli szkicować na każdym rodzaju papieru. Proces twórczy dokonywany na papierze może być następnie kontynuowany i udoskonalany w komputerze. Już podczas szkicowania analogowego można tworzyć warstwy w cyfrowym pliku.

Wacom Inkling
Cyfrowe pióro wyposażone jest dodatkowo w odbiornik, który rejestruje szkic i zapisuje go. Odbiornik powinien mieć niezakłóconą możliwość obserwacji końcówki pióra. Można go przypiąć do dowolnej krawędzi papieru lub szkicownika. Inkling ma 1024 poziomy czułości rozpoznające, jak mocno pióro jest przyciskane do papieru.

Po zakończeniu szkicu na kartce podłącza się odbiornik do komputera za pomocą kabla USB i przesyła utworzone pliki graficzne. Mogą one być edytowane za pomocą oprogramowania Inkling Sketch Manager będącego elementem zestawu. Dzięki niemu można też zmieniać ich formaty i przystosowywać do obróbki w innych programach.

Cyfrowe pióro firmy Wacom pozwala na przechowywanie tysięcy szkiców i eksport tych plików z podziałem na warstwy bezpośrednio do oprogramowania Adobe Photoshop, Illustrator (CS3 lub nowszy), lub Autodesk Sketchbook Pro (2011). Można je też zapisywać w popularnych formatach JPG, BMP, TIFF, PNG, SVG i PDF.