Wadliwy DirectX 9?

Użytkownicy, korzystający z najnowszej, dziewiątej wersji sterowników multimedialnych DirectX, narzekają, że z ich finalnej wersji nie usunięto najważniejszych błędów, wykrytych w wersjach testowych - informuje włoski serwis Hardwareirc.com.

Najważniejszą wadą nowych sterowników wydaje się problem z uruchomieniem trybu multiplayer w niektórych grach komputerowych - w tym m.in. w sztandarowym produkcie Microsoftu, symulatorze Flight Simulator 2002. Dziennikarze Hardwareirc.com informują, że grę tę bez problemu można uruchomić w trybie multiplayer, korzystając z wersji 8.1 DirectX, zaś po zainstalowaniu wersji oznaczonej nr 9 o grze "wieloosobowej" nie ma co marzyć.

Warto zaznaczyć, że cała sprawa została zbadana dość wnikliwie - feralną grę testowano na kilku różnych kartach graficznych - w tym m.in. Radeon 9700 Pro, Radeon 8500, GeForce 3 oraz SIS Xabre 400. Co ciekawe, Hardwareirc.com przypomina, że dokładnie takie same problemy występowały w wersji testowej DirectX 9. A to oznacza, że z wersji finalnej nie usunięto wszystkich wykrytych w niej błędów.