Wadliwy robak

Symantec poinformował o wykryciu nowego robaka, rozprzestrzeniającego się za pośrednictwem sieci P2P. Cechą charakterystyczną W32.Mant.Worm są liczne błędy w kodzie, które powodują, że przy próbie zainfekowania komputera, robak zawiesza system.

W32.Mant.Worm zwykle pojawia się w komputerze w postaci pliku pobranego za pośrednictwem programu KaZaA Media Desktop lub Morpheus - robak może ukrywać się plikach o nazwach BF1942 keygen.exe, CS keygen.exe, Delphi 6 keygen.exe, Disturbed - Down with the Sickness.exe, Keygen.exe, Norton AntiVirus 2003 Keygen.exe, Pornography.exe, The Sims.exe lub Windows XP Keygen.exe.

Po uruchomieniu takiego pliku W32.Mant.Worm usiłuje skopiować się do folderu Windows (lub Winnt - w zależności od systemu operacyjnego) - z reguły jednak nie udaje mu się to i jedynym efektem jego działania jest zawieszenie systemu operacyjnego.

Aby usunąć "insekta", należy sprawdzić system przy pomocy uaktualnionego programu antywirusowego - jeśli aplikacja wykryje kopie W32.Mant.Worm, należy je skasować.