Wagarowicze, bójcie się... SMS-ów!

"Schools-SMS" to nazwa nowej usługi uruchomionej przez firmę Clickatell UK. Jest ona przeznaczony dla rodziców dzieci w wieku szkolnym, chcących mieć większą kontrolę nad swoimi pociechami.

Aby skorzystać z nowej usługi, rodzice muszą się zarejestrować w szkole, do której uczęszczają ich pociechy. W przypadku nie pojawienia się dziecka w szkole, do rodzica automatycznie wysłany zostanie SMS z informacją o tym fakcie. System potrafi dostarczyć tekst w kilku językach oraz (w przypadku osób nie dysponujących "komórką") skorzystać z syntezatora mowy (dzięki któremu wiadomość zostanie odczytana użytkownikowi telefonu stacjonarnego).

"System stwarza nam możliwość szybkiego i wygodnego kontaktu z rodzicami" - komentuje Peter Coats, nauczyciel z Wednesfield High School w Wolverhampton, która testuje nową usługę. "Schools-SMS jest imponującym i mało kosztownym rozwiązaniem dla szkół umożliwiającym komunikację z rodzicami i dziećmi w sposób szybki i posiadający ogólną akceptację społeczną" - dodaje Deon van Heerden z Clickatell UK.

"Schools-SMS" może być używany również w celu przypomnienia rodzicom o różnych wydarzeniach szkolnych, zastępując bardziej kosztowne połączenia telefoniczne i listy. Usługa na razie dostępna jest tylko w Wielkiej Brytanii.