Wakacje kinomana


Samochodowe DVD

Chcąc zapewnić możliwość oglądania filmów w samochodzie, możemy wykorzystać specjalne odtwarzacze DVD/DivX przeznaczone do montażu w aucie.

Najnowsze urządzenia tego typu mają nie tylko czytelne, nawet 10" panoramiczne ekrany LCD, lecz także wbudowane analogowe lub cyfrowe tunery telewizyjne oraz specjalną antenę.

INFORMACJE

Sony, www.sony.pl

Alpine, www.alpine.com.pl

Cena od ok. 1000 zł

Nawigacja z DVD

Systemy nawigacji GPS stają się już niemal standardowym wyposażeniem wielu samochodów. Najdroższe z takich urządzeń stworzono jednak specjalnie z myślą o kinomanach.

Wyposażono je w niezłej jakości ekran LCD, na którym - poza mapami drogowymi - można wyświetlać zarówno filmy zapisane na płytach DVD-Video, jak i popularne DivX-y.

INFORMACJE

Pioneer, www.pioneer.pl

Sony, www.sony.pl

Blaupunkt, www.blaupunkt.pl

Cena od ok. 5000 zł do ok. 10 000 zł

Przenośne głośniki

Najsłabszym elementem przenośnych odtwarzaczy DVD i laptopów są głośniki. Istnieją jednak kolumny przystosowane specjalnie dla osób często podróżujących.

Są one rozkładane, zasilane bateriami i mieszczą się w dłoni. Wyposażone są w system poszerzający scenę dźwiękową, zapewniając dobre nagłośnienie np. namiotu...

INFORMACJE

Creative Labs, www.creative.pl

Cena od ok. 300 zł

Odtwarzacz multimedialny

Kieszonkowe urządzenie z wbudowanym twardym dyskiem, niewiele większe od typowego odtwarzacza MP3, pozwala odtwarzać nie tylko muzykę, lecz także filmy zapisane w najpopularniejszych w kinie domowym formatach DivX, XviD czy MPEG1/2.

Odtwarzacze takie mają też kilkucalowe, czytelne panoramiczne ekrany LCD, pracują na bateriach dłużej niż przenośne DVD i można je podłączyć np. do przenośnego telewizora czy okularów LCD.

INFORMACJE

Creative Labs, www.creative.pl

Apple, www.apple.pl

Samsung, www.samsung.pl

Cena ok. 500 zł

Okulary LCD

Ciekawa propozycja dla osób pragnących oderwać się na chwilę od otaczającej ich rzeczywistości - czy to deszczowego dnia na Mazurach, bolesnych chwil w salonie tatuażu czy też płaczącego dziecka sąsiada w samolocie.

Specjalne okulary - z wbudowanymi ekranami LCD o rozdzielczości VGA i słuchawkami stereo - można podłączyć do przenośnego DVD, laptopa czy kieszonkowego playera. Urządzenie daje wrażenie oglądania filmu na ekranie o półtorametrowej przekątnej z odległości trzech metrów.

INFORMACJE

RelaxView, www.relaxview.eu

Cena 400 euro (ok. 1300 zł)