Wakacje nie z tej ziemi? Tylko w kosmicznym hotelu

Jeśli naprawdę chcecie przeżyć wakacje nie z tej Ziemi to zaczekajcie do 2016 roku. Możliwe, że wtedy rosyjska firma Orbital Technologies będzie w stanie wam pomóc. Niedawno przedstawiła ona swoje ambitne plany otworzenia kosmicznego hotelu już za pięć lat. Firma nie skupi się wyłącznie na turystyce.

Komercyjna Stacja Kosmiczna - wnętrze (źródło: Orbital Technologies)

Hotel znany oficjalnie jako Komercyjna Stacja Kosmiczna (Commercial Space Station) ma orbitować wokół Ziemi na wysokości 350 km. Projekt stacji uwzględnia wyposażenie jej w duże bulaje, przez które goście będą mogli obserwować wspaniałe widoki - naszą planetę w całej okazałości.

Goście hotelu na niskiej orbicie Ziemi będą tam docierać rakietą. Gwiezdny pensjonat będzie wyposażony we wszystkie niezbędne wygody. Znajdą się tam kosmiczne wersje kuchni, toalety i prysznica. Na wyposażeniu będą też aparaty cyfrowe. Niektórych zawiedzie brak barku i całkowity zakaz alkoholu na pokładzie. Nie zmieni to jednak faktu, że goście cały czas będą przebywać w stanie nieważkości.

Firma Orbital Technologies mówi, że jej plany dotyczące Komercyjnej Stacji Kosmicznej nie dotyczą jedynie kosmicznej turystyki. Ma ona służyć do wykonywania badań w przestrzeni kosmicznej, rozwoju różnych produktów i wielu innych celów. Może stać się również bazą używaną przy serwisie i konserwacji satelitów oraz miejscem ucieczki w przypadku niebezpieczeństwa dla załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Zapaleńcy podróży kosmicznych muszą jednak wiedzieć, że pobyt w hotelu na orbicie nie będzie tani. Jeśli chcecie z niego skorzystać, to lepiej już zacznijcie oszczędzać, bo pięciodniowe wczasy z widokiem na Ziemię będą kosztowały ponad pół miliona dolarów. Nie będzie to więc przyjemność na każdą kieszeń.