Wakacyjne zagrożenia wg Trend Micro

Firma Trend Micro przygotowała zestawienie zagrożeń bezpieczeństwa informatycznego najpowszechniej występujących w czasie tegorocznych wakacji. Do najpoważniejszych firma zalicza zagrożenia związane z korzystaniem z internetowych serwisów społecznościowych i stron biur podróży, jak również spreparowane przez cybeprzestępców wyniki wyszukiwania haseł związanych z różnego rodzaju sensacyjnymi informacjami i plotkami.

Trend Micro: w 2009 r. najważniejszym motywem działania cyberprzestępców będą korzyści finansowe - bez względu na podejmowane przez nich w tym celu środki.

2009 r.: wojny cybergangów, plaga ransomware'u, zniszczone DNS-y...

Polecamy również:

Do najpoważniejszych firma zalicza zagrożenia związane z korzystaniem z internetowych serwisów społecznościowych i stron biur podróży, jak również spreparowane przez cybeprzestępców wyniki wyszukiwania haseł związanych z różnego rodzaju sensacyjnymi informacjami i plotkami.

Ranking najczęściej tego lata spotykanych zagrożeń otwierają serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter czy Bebo. Na drugim miejscu znalazły się serwisy internetowe cieszące się dużą popularnością latem - strony biur podróży, hoteli lub sklepy online. Przestępcy żerując na popularności tych usług wykorzystują je do kradzieży danych użytkowników. Trzecim pod względem rozpowszechnienia zagrożeniem są sfałszowane wyniki wyszukiwania (w sezonie ogórkowym, gdy brak ciekawszych informacji, użytkownicy chętniej gonią za sensacją i plotką). Spreparowane rezultaty mogą prowadzić do stron rozsyłających niebezpieczne oprogramowanie.

Pozostała część rankingu Trend Micro przedstawia się następująco:

4. Fałszywe informacje i filmy w Sieci.

5. Oszustwa wykorzystujące najnowsze premiery kinowe.

6. Szkodliwe pliki w sieciach P2P.

7. Oszustwa wykorzystujące imprezy sezonowe i wydarzenia kulturalne.

8. Phishing.

9. Fałszywe oferty biur podróży.

10. Fałszywe obniżki cen.

Więcej informacji: Trend Micro