Wal-Mart iPhone za 197USD. Drogo? Midnight iPhone kosztuje... 1800USD

Sporym zaskoczeniem jest w Stanach Zjednoczonych to, że Wal-Mart wprowadził do sprzedaży iPhone'a z jedynie symboliczną zniżką w wysokości 2 dolarów. Choć brak jest oficjalnych informacji o powodach takiej decyzji, to wydaje się bardzo prawdopodobne, że jest nią trudna sytuacja na światowych rynkach. Czy kryzys jest aż tak głęboki? Cóż, firma jubilerska De Vere twierdzi inaczej i oferuje model "Midnight iPhone" za... 1800 dolarów.

Wal-Mart iPhone za 197USD. Drogo? Midnight iPhone kosztuje... 1800USD

Wal-Mart stał się właśnie drugim (po Best Buy) wielkim dystrybutorem smartfonów Apple iPhone w Stanach Zjednoczonych. Firma wprowadzi do sprzedaży modele iPhone 3G za 197 dolarów (wersja 8GB), o 2 dolary taniej niż oferuje je AT&T oraz sklepy Apple. Serwis Bloomberg podaje, że pracownicy sieci są już szkoleni w sprzedaży urządzenia.

Wiele osób jest zawiedzonych, że Wal-Mart zdecydował się jedynie na symboliczną obniżkę ceny urządzenia Apple. W Stanach Zjednoczonych oczekiwano, że sieć zaoferuje klientom znacznie tańszą wersję 4GB w cenie 99 dolarów (dwa lata abonamentu). Ostatecznie jednak okazało się, że w te święta nie ma co liczyć na najlepsze promocje - firmy nie mogą pozwolić sobie na najmniejszy błąd, bo może on je bardzo drogo kosztować (patrz artykuł: Sieć Circuit City bliska upadłości. Zamknie 20% oddziałów).

Widmo kryzysu wciąż jednak pozostaje bardzo odległe dla wielu innych przedsiębiorstw. Ekskluzywna firma jubilerska De Vere (Wielka Brytania, Londyn) w swojej ofercie proponuje wyjątkowy model "Midnight iPhone" w cenie 1800 dolarów za sztukę. Urządzenie ozdobione jest 400 diamentami:

Wal-Mart iPhone za 197USD. Drogo? Midnight iPhone kosztuje... 1800USD

Apple iPhone zajmuje obecnie około 30% rynku smartofnów w Stanach Zjednoczonych I około 17% na świecie. Jest tym samym tuż za liderem, firmą Nokia.