Walka o ogień

Empire Earth - strategia RTS przenosząca nas ponad 500 tys. lat w przeszłość.

Gatunek strategii czasu rzeczywistego cieszy się niesłabnącym powodzeniem i zyskuje coraz więcej zwolenników. To właśnie dla nich przeznaczona będzie nowa produkcja Stainless Stell Studios, której nazwa brzmi Empire Earth.

Fabuła gry przeniesie nas w czasy, kiedy to rasa ludzka odkryła potęgę ognia, czyli jakieś 500 tys. lat przed naszą erą. Pełnimy tu rolę przywódcy plemienia i musimy poprowadzić naszych poddanych przez kolejne etapy rozwoju cywilizacji. Rzecz jasna oprócz rozbudowy osady i zdobywania nowych terytoriów musimy zabezpieczyć się przed ewentualną agresją ze strony przeciwnika. Gra przypominać będzie słynną serię Age of Empires, z tym, że większy nacisk ma zostać położony na elementy ekonomiczne. Całość tworzona jest w oparciu o zaawansowany engine 3D, który pozwala generować bogate w szczegóły otoczenie i realistyczne efekty specjalne.

Według informacji pochodzących od producenta, sprzedaż Empire Earth w wersji na PC rozpocznie się najprawdopodobniej w pierwszej połowie przyszłego roku.


Zobacz również