Walki pod chmurami

Pojawił się Airfix Dogfighter, czyli nowy symulator lotu osadzony w realiach II Wojnie Światowej.

Mimo iż symulatory lotu zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród użytkowników komputerów PC ostatnimi czasy zainteresowanie twórców gier tym tematem znacznie spadło. Tym bardziej cieszy krok programistów z EON Digital Entertainment, którzy wprowadzili na rynek produkt o nazwie Airfix Dogfighter. Aktualnie największy nakład przeznaczono na rynek amerykański, gdzie cena detaliczna została ustalona na 29,99 USD.

Gra umożliwia nam przeniesienie się w czasy II Wojny Światowej i wzięcie udziału w powietrznych walkach pomiędzy Aliantami i państwami Osi. Do naszej dyspozycji oddano kilkadziesiąt samolotów myśliwskich i bombowców z lat 1939-1945. Wszystkie modele są jak najbardziej autentyczne, o czym świadczą zgodny z rzeczywistością wygląd i parametry techniczne. Nasze umiejętności pilotażu możemy przetestować w ponad 20 misjach dla każdej strony konfliktu. Scenariusze mają najrozmaitsze cele - zniszczenie konkretnego obiektu powietrznego lub naziemnego, rekonesans itp. Poziom trudności gry oczywiście można stopniować, co zadowoli zarówno ekspertów, jak i mniej zaawansowanych użytkowników.

Na koniec warto zaznaczyć, że autorzy udostępnili również specjalny edytor pozwalający np. wykonać indywidualny kamuflaż dla maszyny albo przygotować całkowicie nowy teren. Uwagę przyciąga także opcja multiplayer obsługująca połączenia internetowe oraz do 8 graczy w sieci LAN.

Więcej informacji: www.dogfighter.net


Zobacz również