Walkie-Talkie wraca do łask! Wszystko dzięki Microsoft Teams

Microsoft przywróci do łask Walkie-Talkie. Zrobi to z wykorzystaniem coraz popularniejszego komunikatora Microsoft Teams. Jak działać będzie nadchodząca funkcja?

Microsoft zaktualizował właśnie mapę drogową aktualizacji aktualizacji swojego komunikatora Microsoft Teams. Wynika z niej, że od września 2021 roku program pozwoli zamienić tablety oraz smartfony w Walkie-Talkie.

Microsoft Teams
Źródło: microsoft.com

Microsoft Teams

Źródło: microsoft.com

Według Microsoftu Walkie-Talkie sprawi, że komunikacja pomiędzy współpracownikami stanie się szybsza i łatwiejsza. Jednocześnie przypomni nam stare lata. Całość działać będzie identycznie jak Walkie-Talkie oparte na falach radiowych, ale oczywiście z nieograniczonym zasięgiem. Transmisja nadal odbywać się będzie z wykorzystaniem Internetu.

Zobacz również:

  • Minecraft: Bedrock Edition wraca w wersji beta
  • Windows 11 aktualizacja KB5004300 - co nowego?
  • Skype dla firm odchodzi na emeryturę

Dzięki nowej opcji smartfony oraz tablety z zainstalowaną aplikację Microsoft Teams będą mogły odbierać i nadawać dźwięki z wykorzystaniem opcji Walkie-Talkie, która pojawi się wraz z wrześniową aktualizacją Microsoft Teams.

Według Microsoftu nadchodząca opcja przyda się pracownikom pierwszych linii, na halach produkcyjnych oraz w przypadku stanowisk, które często muszą kontaktować się z innymi osobami. Gigant z Redmond uważa, że Walkie-Talkie w Microsoft Teams pozwoli pozbyć się dedykowanych urządzeń wykorzystywanych do komunikacji na krótką odległość.

Kierownictwo Microsoft przekazało, że nowa funkcja pozwoli obniżyć koszty utrzymania infrastruktury IT firm i dużych organizacji. Całość dzięki specjalnemu szyfrowaniu ma być również bezpieczniejsza od klasycznych Walkie-Talkie i dedykowanych urządzeń do komunikacji na krotką odległość.

Funkcja zadziała z wykorzystaniem Wi-Fi lub połączenia z siecią komórkową. Walkie-Talkie nie będzie kompatybilne z komputerami stacjonarnymi oraz laptopami.

Walkie-Talkie w MS Teams współdziałać będzie z nowym Samsungiem Galaxy XCover Pro, który otrzymał specjalny przycisk pozwalający szybko wywołać nadchodzącą funkcję.

Samsung Galaxy XCover Pro z przyciskiem do Walkie-Talkie
Źródło: phonearena.com

Samsung Galaxy XCover Pro z przyciskiem do Walkie-Talkie

Źródło: phonearena.com

Źródło: phonearena.com