Walking Dead - gra o zombie będzie się trochę różnić od słynnej komiksowej serii

Gra Walking Dead chociaż oparta została na serii powieści graficznych Roberta Kirkmana pod tym samym tytułem, to jednak będzie skupiać się na zupełnie nowych bohaterach niż ci występujący w komiksach.

Walking Dead

Kto nie lubi zombie? Ja ich wręcz uwielbiam. Najwyraźniej producenci gier też to wyczuli. Telltale Games (twórcy gry na podstawie filmu Powrót do przyszłości) tworzą grę na PC (możliwe, że także na konsole) na podstawie serii powieści graficznych Roberta Kirkmana.

Apokalipsa zombie, ocaleją nieliczni...

Seria oczywiście dotyczy inwazji zombie, ale to, co daje wielkość tym komiksom to poruszające historie ludzi, którzy przeżyli apokalipsę i ich wzajemne relacje w środku szalejącej epidemii zombie. Jeżeli nie czytaliście komiksów, to możecie obejrzeć bardzo udany serial telewizyjny The Walking Dead z 2010 roku, w którym twórcom udało się przenieść wszystkie walory komiksu na mały ekran.

Różnica między grą a komiksem czyli inni bohaterowie

Telltale właśnie zamierza skupić się na tych relacjach ocalonych, korzy muszą uciekać przed hordami zombie. Gra będzie się jednak skupiać na innych postaciach niż te z komisku czy z serialu. Głównymi bohaterami w grze są młoda dziewczyna Clementine oraz mężczyzna o imieniu Lee.

Robienie gry komputerowej, opartej o serię Walking Dead i nie skupianie się na znanych z komiksu postaciach to odważne posunięcie. Ale twórcy mają pełne poparcie Roberta Kirkmana, który aktywnie uczestniczy przy produkcji gry.

Trudne wybory w Walking Dead

Studio uważa, że gracze nie powinni znać biegu wydarzeń w grze, więc będą musieli podejmować trudne wybory.

- Chcemy postawić graczy przed trudnymi wyborami - a żadna decyzja nie będzie dobra - powiedział producent wykonawczy gry Kevin Boyle.

Walking Dead - poważny rywal dla Dead Island?

Szykuje się więc poważny rywal dla polskiej gry Dead Island. Zombie wreszcie zyskały na poważnie uwagę producentów gier. A serial Walking Dead dał przedsmak tego, co możemy otrzymać w grze.