Wall-E wkrótce w sklepach

Już za niecałe dwa tygodnie, 17 lipca, na półki sklepowe w całym kraju trafi "Wall-E". Gra została w całości oparta na filmie animowanym o tym samym tytule (polska premiera wersji kinowej odbędzie się 18 lipca br.). Produkt z pewnością przypadnie do gustu młodszym graczom.

Wall-E, czyli "Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący. E-klasa" to trójwymiarowa gra zręcznościowa dla dzieci, której głównym bohaterem jest tytułowy robocik, Wall-E, skonstruowany w celu stopniowego oczyszczania powierzchni Ziemi z pozostawionych odpadów.

Oczywiście losy maszyny znacznie się skomplikowały. Ludzkość w pewnym momencie opuściła planetę i zostawiła Wall-E osamotnionego. Po 700 latach jego coś zakłóciło jego spokój. Na Ziemi pojawia się nowoczesna, myśląca maszyna o imieniu Eve. Tytułowy robot wyrusza z nią w zwariowaną podróż w poszukiwaniu ziemskiej cywilizacji.

Gra w dużym stopniu pokrywa się z fabułą filmu. Jednocześnie została poszerzona o dodatkowe sceny przygotowane z myślą o najmłodszych miłośnikach gier komputerowych. Gra "Wall-E" daje wiele możliwości rozgrywania poszczególnych etapów gry. Najmłodsi będą mieli okazję wcielić się zarówno w postać głównego bohatera, jak też wybranki jego serca - Evy.

Gra dystrybuowana przez firmę CD Projekt adresowana jest do dzieci w wieku od 6 lat i będzie dostępna w polskiej wersji na PC (79,90 złotych) i PS2 (129,90 złotych).