WallaMail: konkurencja dla Gmaila?

Izraelska firma Walla Communications, podążając w ślad za Gmailem, oferuje użytkownikom na całym świecie założenie darmowej skrzynki o pojemności 1 GB.

Udostępniona w WallaMail przestrzeń, zdaniem przedstawicieli Walla Communications, pozwoli teoretycznie zgromadzić 40 tysięcy wiadomości pocztowych, 2000 obrazków oraz 50 jednominutowych klipów wideo. W ramach założonego konta pocztowego użytkownik ma możliwość skorzystania z mechanizmu przeszukiwania jego zawartości, filtrowania wiadomości i skanera antywirusowego.

Izraelczycy oferują już darmowe usługi pocztowe od trzech lat i do tej pory zgromadzili już ponad milion użytkowników (głównie w samym Izraelu). Skok pojemności skrzynek pocztowych Walla Communications jest dość znaczący, bowiem pierwotnie użytkownicy mieli do dyspozycji zaledwie 6 MB przestrzeni. Jak mówi Erez Philosoph, zastępca szefa Walla Communications: "Myśleliśmy o powiększeniu naszych skrzynek pocztowych do 100 MB, jeszcze zanim świat usłyszał o Gmailu".

Zobacz również:

  • Korzystasz z iCloud? O tej zmianie Apple nie uprzedziło
  • SpaceX w obliczu "ryzyka bankructwa"? Wyciekł e-mail Elona Muska

Poważną bronią WallaMail przeciwko Gmailowi mają być takie funkcje, jak możliwość obejrzenia klipu wideo z poziomu skrzynki odbiorczej, czy też dodawanie wszelkiego typu elementów dekoracyjnych do wiadomości - ikon, emotikon, tła. Konto w WallaMail pozostaje aktywne nawet po kilku miesiącach przerwy w jego użytkowaniu. Walla Communications planuje także uruchomienie wersji WallaMail pozbawionej reklam, za roczną opłatą 14,99 USD.

Więcej informacji: http://www.walla.com