WarCraft 3 Reforged - wystartowały testy trybu sieciowego

Studio Blizzard oznajmiło właśnie, że rozpoczęto beta testy odświeżonej wersji kultowego klasyka - WarCraft 3 Reforged.

WarCraft 3 Reforged to całkowicie odświeżona wersja strategii czasu rzeczywistego z 2002 roku. Możemy liczyć nie tylko na wyższą rozdzielczość, ale również na stworzone od nowa modele postaci, jednostek czy budynków. Warto też dodać, że w skład edycji "Reforged" wejdzie zarówno podstawowa wersja gry Warcraft 3, jak i dodatek The Frozen Throne.

Za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, przedstawiciele Blizzarda ujawnili, że już w tym tygodniu wystartuje beta trybu multiplayer. W pierwszej kolejności, zaproszenia do udziału w beta testach produkcji otrzymali gracze, którzy zdecydowali się złożyć zamówienie przedpremierowe na najdroższą wersję gry - Spoils of War. Kolejne fale zaproszeń dotyczyć będą już wszystkich graczy, którzy wyrazili swoją chęć na udział w testach, jednak wciąż promowani będą ci, którzy złożyli zamówienia w przedsprzedaży.

Na razie gracze otrzymają możliwość poprowadzenia w boju dwóch frakcji - orków i ludzi. Pozostałe rasy - nieumarli oraz nocne elfy, mają zostać udostępnione w późniejszym terminie. Z dostępnych trybów otrzymamy jedynie pojedynki 1 na 1 lub 2 na 2, w trakcie trwania beta testów możemy liczyć udostępnienie kolejnych sposobów rywalizacji.

Więcej informacji na temat WarCraft 3 Reforged możemy spodziewać się już w najbliższy weekend, wówczas trwać będzie Blizzcon 2019.