Warhammer 40,000: Mechanicus dziś premiera gry na PS4, Xbox One i Nintendo Switch

Warhammer 40,000: Mechanicus - jedna z najlepszych gier inspirowanych kultowym systemem bitewnym, debiutuje dziś na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Marka Warhammer 40.000 nie ma szczęścia do gier wideo. Pod logiem tej klasycznej, figurkowej gry bitewnej ukazuje się co roku przynajmniej kilka produkcji, jednak większość nie spełnia pokładanych w nich nadziei. Na szczęście są od tej reguły wyjątki, takim jest choćby Warhammer 40,000: Mechanicus - gra taktyczna, w której dostrzeżemy wyraźnie inspirację serią X-COM.

W Warhammer 40,000: Mechanicus przejmujemy kontrolę nad siłami Adeptus Mechanicus - jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie armii Imperium. Gracze, jako Magos Dominus Faustinius, ruszają na wyprawę, na nowo odkrytą planetę - Silva Tenebris. Szybko okazuje się jednak, że swoje grobowce ma tutaj pradawna rasa Nekronów.

Warhammer 40,000: Mechanicus zdążył już zadebiutować na PC, dzisiaj natomiast również gracze konsolowi będą mogli sprawdzić swoje siły jako dowódca Adeptus Mechanicus. Debiutująca dziś wersja zawiera liczne poprawki i usprawnienia oraz wszystkie wydane do tej pory DLC, w tym duże rozszerzenie Heretek.

Co więcej, sięgając po pudełkowe wydanie (Edycja Omnisjasza) Warhammer 40,000: Mechanicus, gracze mogą dodatkowo liczyć na cyfrowe dodatki, w tym:

  • Soundtrack z gry
  • Cyfrowy artbook
  • Opowiadanie Deus Ex Mechanicus autorstwa Andy’ego Chambersa
  • Potężną broń Arc Scourge.

Zobacz również: Spider-Man Miles Morales na PS5 będzie dość krótką przygodą, poznaliśmy długość gry