Warhammer 40 000 na dużym ekranie - powstanie film!

Szerzej nieznane studio filmowe Codex Pictures wyprodukuje pełnometrażowy film osadzony w świecie Warhammer 40 000, popularnej gry bitewnej przeniesionej także na komputery. Na razie wiadomo, że film zatytułowany "Ultramarines" będzie 70-minutową animacją komputerową w klimacie thrillera SF.

Strona internetowa filmu, dostępna pod adresemhttp://www.ultramarinesthemovie.com/home , na razie nie zawiera zbyt wielu informacji, nawet tak istotnych, jak spodziewana data premiery. Można jednak zapisać się na newsletter, dzięki któremu będziemy na bieżąco powiadamiani o postępach prac. Sądząc po tytule, w filmie wystąpią Kosmiczni Marines z zakonu Ultramarines.

Erik Mogensen, przedstawiciel Games Workshop (wydawca gier z serii Warhammer 40 000) mówi, że różni producenci i studia filmowe "przez lata" zgłaszali się do firmy proponując przeniesienie jej własności intelektualnej na ekran. O podjęciu współpracy ze studiem Codex zadecydować miał talent zatrudnionych tam osób oraz zrozumienie idei, jaką reprezentuje sobą marka Warhammer. "Zawsze wierzyliśmy, że historie, motywy i postacie ze świata Warhammera 40 000 - oddane we właściwe ręce - wpasowałyby się idealnie w świat filmu" - mówi Mogensen.

Studio Codex zajmuje się głównie produkcją grafiki dla reklam. Jest też odpowiedzialne za trylogię DVD Bionicle.

Miejmy nadzieję, że tym razem realizacja filmu w świecie Warhammera powiedzie się. W przeszłości kilka razy podejmowano się już tego zadania, jednak projekty osiągały co najwyżej etap trailera, tak jak Bloodquest:

...lub zostały ukończone, ale z uwagi na spory wokół kwestii praw autorskich nie trafiły do dystrybucji w oficjalnym kanale, jak Damnatus:

czy Inquisitor: