Warner Bros kupuje Travellers Tales

Wielki gigant medialny, Warner Bros, planuje odgrywać większą rolę na rynku gier komputerowych. Pomóc mu w tym ma doświadczenie firmy Travellers Tales (TT Games).

W jednym z ostatnich oficjalnych komunikatów firma Warner Bros ogłosiła, że spółka Travellers Tales jest już jej własnością. Celem całej operacji jest wykreowanie oraz umocnienie pozycji giganta medialnego na rynku gier komputerowych. Już teraz jednak wiadomo, że nie będzie to łatwe. Konkurencja nie śpi.

Twórcy Lego Star Wars w rękach Warner Bros. Co z tego wyniknie?

Twórcy Lego Star Wars w rękach Warner Bros. Co z tego wyniknie?

Doświadczenie programistów z wykupionej firmy na pewno się przyda. To oni odpowiedzialni są za tytuł Lego Star Wars. Jak uważa prezes Warner Bros, Barry Meyer, TT Games jest przykładem świetnie działającej firmy. Jej sukcesy dowodzą, że może pomóc Warner Bros w przyszłości stać się ważnym graczem na rynku gier komputerowych.

Również przedstawiciel TT Games przedstawia swojego nowego partnera w samych superlatywach. Jego zdaniem Warner Bros to firma z wieloletnią tradycją i licznymi sukcesami w wielu dziedzinach (telewizja, filmy).

Podobno współpraca obu firm ma być czystą przyjemnością. Jest to dla nas, graczy, bardzo dobra informacja. Jednak jak będzie naprawdę i czy stary gigant medialny odnajdzie się w nowym środowisku? Zobaczymy już niebawem.


Zobacz również