Warner Bros: tanie filmy z Sieci

08Media to nazwa nowego serwisu filmowego, uruchamianego w Hong-Kongu przez wytwórnię Warner Bros. Firma zamierza za jego pomocą walczyć z piractwem panującym w tamtym regionie.

W Chinach, Hong-Kongu i na Tajwanie piraci mają się wyjątkowo dobrze - na ulicznych straganach można bez problemu zaopatrzyć się w nielegalne kopie najnowszych hollywoodzkich hitów (płacąc za nie ułamek ceny oryginału).

Przedstawiciele Warner Bros tłumaczą, iż świetnie zdają sobie sprawę ze skali tego procederu i z tego, że raczej nie mogą liczyć na rychłe wprowadzenie regulacji prawnych, które pomogą w zlikwidowaniu problemu. Postanowili więc zwalczać piratów w inny sposób - poprzez uruchamienie serwisu filmowego o nazwie 08Media. Będzie on oferował (oczywiście za opłatą) możliwość pobierania z Sieci filmów. Początkowo w jego ofercie znajdzie się ok. 100 tytułów, jednak katalog ma być systematycznie powiększany. "Ten interes idealnie współgra z naszą filozofią zapewniania klientom na całym świecie dostępu do oferowanej przez nas rozrywki" - tłumaczy Jeffrey Schlesinger z Warner Bros.

Niestety, na razie nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za pobranie jednego filmu - przedstawiciele Warner Bros. mówią jednak, że ceny będą na tyle atrakcyjne, iż powinny zainteresować klientów, którzy do tej pory w filmy zaopatrywali się u piratów.

Więcej informacji: DailyTech.com