Warner - legalne filmy z P2P

Koncern Warner Bros. planuje uruchomienie sprzedaży filmów i programów telewizyjnych poprzez sieć peer-to-peer. Usługa początkowo ma objąć trzy kraje: Niemcy, Szwajcarię i Austrię. Filmowy serwis In2Movies ma wystartować już w marcu.

Przedstawiciele Warner Bros. mówią, iż zamierzają zaoferować internautom legalną alternatywę dla pobierania pirackich filmów z sieci BitTorrent i eDonkey (z danych firmy wynika, że tylko w Niemczech w pierwszej połowie 2005 r. 1,7 mln internautów nielegalnie ściągnęło blisko 12 mln filmów). "Jedną z najbardziej efektywnych metod walki z piractwem online jest zapewnienie legalnej, łatwej do użycia alternatywy" - tłumaczy Kevin Tsujihara, prezes Warner Bros.

Warner Bros. postanowił skupić się w początkowej fazie rozwoju głównie na rynku niemieckim, oczywiście z myślą późniejszego rozszerzenia usługi na inne kraje. Filmy mają być dostępne dla zarejestrowanych użytkowników w tym samym dniu, w którym na rynek trafi DVD w języku niemieckim. Usługa w pierwszej swojej wersji ma umożliwić pobieranie filmów na dysk komputera. W przyszłości prawdopodobnie z serwisu będą również mogli korzystać użytkownicy urządzeń przenośnych.

Dokładnego terminu uruchomienia serwisu In2Movies oraz jego cennika na razie nie podano.