Warner opóźnia premiery filmów na HD DVD

Ron Sanders, przedstawiciel koncernu filmowego Warner Home Video, poinformował o przesunięciu terminu premiery pierwszych filmów na nośnikach HD DVD. Płyty miały pojawić się w sprzedaży pod koniec marca - wiadomo już jednak, że wprowadzenie ich do sklepów może opóźnić się nawet o dwa tygodnie.

"Szczerze mówiąc, szanse na dotrzymanie terminu [czyli 28 marca 2006 r. - red] są niewielkie - prace na premierami filmów na HD DVD wciąż są w bardzo wczesnej fazie. Myślę, że należy liczyć się z tygodniem - lub nawet dwoma - opóźnienia" - powiedział w rozmowie z magazynem Home Media Retailing Ron Sanders z Warner Home Video.

Warto przypomnieć, że WHV była pierwszą firmą, która wyznaczyła dokładną datę premiery pierwszych filmów na płytach HD DVD - na 28 marca. Amerykańskie sklepy - m.in. Wal-Mart - zaczęły już nawet przyjmować zamówienia na nowe płyty (filmy na HD DVD wyceniono wstępnie na 25,5 - 30 USD). Od kilku dnie wszystkie zamówienia są jednak wycofywane - prawdopodobnie właśnie w związku z opóźnieniem.