Warsaw Game Show 2004

W miniony weekend w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI odbyły się, po raz pierwszy, targi multimedialnej rozrywki - Warsaw Game Show 2004. W trakcie imprezy najwięksi rodzimi wydawcy prezentowali swoje najnowsze produkty, a gracze mogli wziąć udział w turniejach rozgrywanych w popularnych grach komputerowych. Na targach nie zabrakło także sprzętu tworzonego z myślą o graczach. W trakcie imprezy odbyła się m.in. polska premiera konsoli Xbox, zaprezentowano też komputery z procesorami Intel Pentium 4 Extreme Edition.

Screenshot z gry Rome Total War

Screenshot z gry Rome Total War

W Warsaw Game Show 2004 udział wzięło 15 wystawców, wśród których znaleźli się najwięksi polscy wydawcy gier. Swoje stoiska na targach miały m.in. CD Projekt, LEM, Activision czy Electronic Arts. Podczas imprezy swoją ofertę prezentowali także producenci sprzętu i przedstawiciele mediów - m.in. Intel, Logitech i GameBox.

LOTR: Battle for MiddleEarth

LOTR: Battle for MiddleEarth

Do najciekawszych gier prezentowanych na targach należy na pewno spodziewana pod koniec tego roku strategia czasu rzeczywistego, osadzona w realiach światach znanego z trylogii Tolkiena, pt. LOTR: Battle for Middle Earth oraz Battlefield 2 - druga odsłon popularnej gry, przeznaczonej do wieloosobowych rozgrywek w Sieci (EA) i oczywiście The Sims 2. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się też hity firmy LEM - Doom III, Rome: Total War i pierwsze rozszerzenie do Call of Duty - pt. United Offensive oraz CD Projektu - Warhammer 40 000, CMR 2005 oraz Rollecoaster Tycoon 3.

Battlefield 2

Battlefield 2

Uczestniczy WGS byli także świadkami polskiej premiery konsoli Xbox oraz mogli podziwiać w pełni funkcjonalny 'cyfrowy dom' prezentowany przez firmę Intel. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań bezprzewodowych, zgromadzone na komputerze zdjęcia, filmy czy muzykę można w nim swobodnie 'odtwarzać' w dowolnym pomieszczeniu naszego domu, o ile znajduje się nim telewizor czy sprzęt audio.

Screenshot z dodatku CoD United Offensive

Screenshot z dodatku CoD United Offensive

W trakcie imprezy odbyło się także wiele turniejów indywidualnych i drużynowych. Do dyspozycji uczestników oddano 150 komputerów wyposażonych w procesory Intel Pentium 4 z technologią HT oraz 50 konsol, na których fani elektronicznej rozrywki mogli sprawdzić się w takich grach jak :Collin Mcrae Rally 2005, Star Wars Battlefront, Doom III, Call of Duty: United Offensive, Warcarft 3 The Frozen Throne, Starcraft Broodwar i Painkiller.

FIFA 2005

FIFA 2005

Najważniejszym i cieszącym się największym zainteresowaniem turniejem imprezy były jednak I Oficjalne Mistrzostwa Polski w FIFA 2005. Mistrzem Polski w FIFA 2005 został Patryk Hamera (Milan), który w finale pokonał Kamila Grzybka (Arsenal) 3:2. Trzecie miejsce zajął natomiast Bartek Piętka (Barcelona), który w pojedynku o brąz pokonał Łukasza Wójcika, grającego reprezentacją Anglii w stosunku 3:1. Na zwycięzców turnieju czeka teraz kolejne wyzwanie - Patryk, Kamil i Bartek będą bowiem reprezentowali nasz kraj na imprezie FIFA Interactive World Cup w Berlinie (11 grudnia 2004r.), podczas której zmierzą się z najlepszymi graczami z całej Europy.

Prezentacjom gier i turniejom towarzyszyła muzyka prezentowana na żywo przez takich wykonawców jak DJ Alex, Dj Twister, DJ Spox.


Zobacz również