Warszawa: Policja zatrzymała pasera komputerowego

Warszawska policja zatrzymała 56-letniego pasera komputerowego, który od dłuższego czasu zajmował się nielegalnym kopiowaniem płyt CD oraz DVD, a następnie ich sprzedażą. Za paserstwo komputerowe grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP zatrzymali na warszawskich Bielanach 56-letniego Mieczysława C. Podczas akcji zabezpieczono prawie 400 płyt oraz sprzęt komputerowy.

Z informacji podanych przez Policję wynika, że zatrzymany paser "wpadł" po tym, jak ktoś doniósł, że w jego mieszkaniu znajduje się nielegalna wytwórnia płyt. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres i zbadali sprawę. Okazało się, że Mieczysław C. T osoba niepełnosprawna, która prawdopodobnie od dłuższego czasu zajmowała się nielegalnym kopiowaniem i wprowadzaniem do obrotu płyt z filmami, muzyką i programami komputerowymi, uzyskując w ten sposób stałe źródło dochodu.

W mieszkaniu zabezpieczono 381 płyt oraz sprzęt komputerowy, m.in. jednostkę centralną z nagrywarkami, dyski twarde o łącznej pojemności około 2 TB, pendrive'a, karty pamięci oraz drukarki widocznie służące do wykonywania okładek. Wartość zabezpieczonych utworów, programów i sprzętu wstępnie oszacowano na około 73 000 złotych.

Mężczyzna został przewieziony do komendy rejonowej na Bielanach. Odmówił złożenia wyjaśnień. Po usłyszeniu zarzutów paserstwa komputerowego, został zwolniony. Teraz będzie odpowiadał z wolnej stopy. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.