Warszawa Włochy: 54-latka wyłudziła przez Internet kilkadziesiąt telefonów komórkowych

Policjanci z komisariatu na warszawskich Włochach zatrzymali 54-letnią kobietę, która posługując się fałszywymi danymi składała zamówienia przez Internet i infolinię na usługi telekomunikacyjne - wyłudziła w ten sposób kilkadziesiąt telefonów komórkowych, które następnie sprzedawała na bazarze.

Policjanci otrzymali informację o kobiecie, która handlowała na jednym z bazarów telefonami komórkowymi. Postanowili zająć się sprawą i ustalili, iż jest to 54-letnia Ewa K., która weszła w posiadanie wspomnianego sprzętu oszukując jedną z firm telefonii komórkowej.

Podejrzana składała zamówienia na usługi telekomunikacyjne przy wykorzystaniu Internetu i infolinii (posługiwała się sfałszowanymi dokumentami). Następnie odbierała przesyłki z promocyjnymi telefonami od kuriera, które kwitowała fikcyjnym nazwiskiem - podpisując umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych za każdym razem ponosiła "koszty operacyjne" w wysokości około 2 zł. Pozyskane w ten sposób urządzenia sprzedawała w bardzo korzystnej cenie na znajdującym się w pobliżu jej mieszkania bazarze.

Policjanci podkreślają, iż "kobieta została zatrzymana niemal na gorącym uczynku, kiedy przygotowywała się do wyjścia z mieszkania z kolejną partią telefonów, które dosłownie kilka minut wcześniej odebrała od kuriera". W jej mieszkaniu zabezpieczono "fanty" o wartości około 12 tys. złotych.

54-letniej oszustce udało się wyłudzić kilkadziesiąt telefonów komórkowych (plus gratisy) na łączną kwotę sięgającą 100 tysięcy złotych. Usłyszała ona 49 zarzutów, za które grozi jej kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.