Warszawa coraz atrakcyjniejsza dla biznesu

Wśród europejskich miast atrakcyjnych dla biznesu Warszawa znalazła się na 21. miejscu w tegorocznej edycji rankingu firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Jest to awans o dwie pozycje w porównaniu z ubiegłym rokiem, udało się wyprzedzić m.in. Wiedeń i Pragę. Autorzy rankingu analizowali 36 europejskich miast pod katem m.in. jakości życia, dostępu do rynków, dostępności wykwalifikowanych pracowników, jakości usług telekomunikacyjnych oraz połączeń transportowych.

W tym rokuj Warszawa awansowała w ośmiu spośród 12 kategorii: m.in. łatwy dostęp do rynków i klientów (19. miejsce), dostępność wykwalifikowanych pracowników (14. miejsce).

Zobacz również:

Warszawa znalazła się na 1. miejscu pod względem kosztu powierzchni biurowej w stosunku do jej standardu, wysoko został także oceniony klimat dla prowadzenia biznesu tworzony przez rząd (5. miejsce). Najgorzej nasza stolica wypadła w kategoriach: jakość życia dla pracowników (32. miejsce) i czystość środowiska (34. miejsce).

Zwycięzcą rankingu został Londyn, na drugim miejscu znalazł się Paryż, a na trzecim Frankfurt (niezmiennie od 1990 roku). Kolejne pozycje zajęły Amsterdam i Berlin, a Bruksela i Barcelona obniżyły swoje notowania w tegorocznej edycji. Bukareszt znalazł się na 27. pozycji i jest to awans o 8 miejsc w porównaniu z ub. r. Ostatnie miejsce w rankingu zajęły Ateny, zaś przedostatnie - Rzym, który spadł w tym roku o 7 miejsc.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: