Warszawa: dwóch Bułgarów zatrzymanych za "skimming"

Policjanci z Warszawy zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii podejrzanych o "skimming".

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP otrzymali informację, że na bankomacie przy ul. Nowy Świat zamontowane są nietypowe elementy. Wysłani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze potwierdzili ten fakt - odkryli tzw. nakładkę, która skanuje karty i pozwala na poznanie przez złodzieja numeru PIN ich posiadaczy.

Stróżom prawa udało się na szczęście dostrzec znajdujących się w pobliskiej restauracji dwóch mężczyzn, którzy z zainteresowaniem obserwowali bankomat. Podczas ich zatrzymania okazało się, że są to obywatele Bułgarii - 23-letni Zlatomir T. i 28-letni Martin Z. Następnie policjanci przeszukali pokój hotelowy, który mężczyźni wynajmowali w Śródmieściu. Zabezpieczyli w nim notebooka podłączonego do Internetu, elektroniczne urządzenie do odczytywania kart oraz dwie listwy przygotowane do montażu (w tym jedna z zamontowaną już kamerą).

Cudzoziemcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie, natomiast policjanci ustalają od jak dawna zajmowali się oni przestępczym procederem w naszym kraju i ile pieniędzy zdołali wypłacić z kont klientów banków.