Warszawa: kolejny zatrzymany za "skimming"

Warszawska policja zatrzymała kolejną osobę, która okradała użytkowników bankomatów wykorzystując mechanizm tzw. skimmingu. 36-letni obywatel Bułgarii wpadł po tym jak zamontował nakładkę do kopiowania kart płatniczych na bankomacie przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Mężczyzna najprawdopodobniej ma na swoim koncie instalację nakładek również na innych warszawskich bankomatach. Banki z tego tytułu poniosły straty na kwotę ponad 700 tys. złotych.

Policja zatrzymała 36-letniego obywatela Bułgarii, który od dłuższego czasu montował w różnych bankomatach w Warszawie urządzenia do kopiowania kart płatniczych. Mężczyzna wpadł wczoraj około godziny 13:00, niedługo po tym jak zamontował kolejne urządzenie do bankomatu na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Policja przyjechała na miejsce po tym, jak dostała zgłoszenie od jednego z pracowników znajdującego się obok banku.

Policja ustaliła już, że mężczyzna ma na swoim koncie co najmniej sześć przypadków zamontowania nakładek na bankomatach. Policjanci w toku prowadzonych czynności ustalą, czy było ich więcej. Informacje z zeskanowanych kart służyły do wypłacania pieniędzy w Bułgarii. Do tej pory policjanci ustalili, że z kont mogło zniknąć ponad 700 tys. złotych/ Mundurowi nie wykluczają, że zatrzymany ma na swoim koncie większą liczbę przypadków "skimmingu". Obecnie ustalają, gdzie i kiedy obywatel Bułgarii mógł montować urządzenia skanujące.

Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za podrabianie dokumentów grozi mu kara od 5 do 25 lat więzienia.

"Poświęcenie chociażby pięciu sekund na obejrzenie bankomatu przed powierzeniem mu naszej karty może zaoszczędzić nam przykrej niespodzianki i kradzieży samej karty lub tożsamości. Pokażemy na co zwracać uwagę przed przeprowadzeniem transakcji w bankomacie." - w artykule "Skimming - fałszywe bankomaty" znajdziecie dokładny opis mechanizmów skimmingu i dowiecie się jak zabezpieczyć swoją kartę przed tego typu atakiem.

Zobacz także:

Kraków: policja zatrzymała skimmerów

Sochaczew: Policja złapała 17-letniego oszusta internetowego

Policja: pedofil złapany przez przypadek

Policja: wpadliśmy na trop niebezpiecznych hakerów