Warszawa: trzej oszuści internetowi zatrzymani

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP zatrzymali kolejnych oszustów internetowych. Zamawiali oni towar w sklepach internetowych na całym świecie płacąc kartami kredytowymi, do których nielegalnie pozyskali dane.

Dzięki działaniom podjętym przez funkcjonariuszy stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą udało się zatrzymać trzech mężczyzn (22-letniego obywatela Ukrainy oraz 27-letniego Karola C. i 20-letniego Artura G.), którzy za pośrednictwem Internetu dokonywali oszustw na szkodę różnych banków i sklepów. Podejrzani, wykorzystując karty kredytowe, do których nielegalnie pozyskali dane, kupowali w sklepach internetowych na całym świecie różne towary takie jak sprzęt komputerowy oraz artykuły RTV i AGD (trafiały one do opłacanych podstawionych adresatów). Wedle ustaleń policji oszuści dokonali w ten sposób 50 fałszywych transakcji (na łączną kwotę ok. 50 tysięcy złotych).

Artur G. otrzymał dozór policyjny, natomiast w przypadku dwóch pozostałych mężczyzn prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policja nie wyklucza również kolejnych zatrzymań.

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: