Warszawskie Dni Informatyki 2013 - relacja

W dniach 26-27 marca, w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, miała miejsce największa studencka konferencja IT - Warszawskie Dni Informatyki 2013. Wydarzenie zostało zorganizowane przez studentów z największych warszawskich uczelni, przy wsparciu sponsorów - Asseco Poland oraz Accenture Polska.

W trakcie dwóch dni konferencji każdy zainteresowany zagadnieniami związanymi z informatyką, czy zarządzaniem w IT  mógł znaleźć coś dla siebie wśród trzech głównych ścieżek tematycznych:: IT Management, IT Development oraz Infrastruktura & Sieci.

Orgnizatowrzy tego wydarzenia to studenci, koła naukowe i samorządy studenckie z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Wojskowej Akademii Technicznej (silne zaangażowanie Samorządu Doktorantów WAT), Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych i Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

Podczas konferencji miała miejsce  Giełda Pracy Młodych Profesjonalistów (gdzie każdy mógł zapoznać się z ofertą pracy, staży lub praktyk w firmach związanych z IT), warsztaty "Od zera do bohatera" (podczas których można było nauczyć się m.in.: tworzenia aplikacji na Androidzie w Javie, zarządzania projektami w oparciu o technologie Google’a, tworzyć strony internetowe w oparciu o Pythona, wybrać i zainstalować ROM’y na urządzenia z Androidem) oraz  konkursy, m.in.: gry na konsolach i losowanie laptopa, aparatu fotograficznego czy tableta.

Warszawskie Dni Informatyki stanowią  również okazję do dyskusji nad potencjalnymi zmianami w szkolnictwie wyższym w ramach dodatkowego wydarzenia o nazwie "Panel Rektorski". W tegorocznej edycji przewodnictwo panelu objął prof. Marek Rocki, Senator RP, który zaprosił gości - rektorów i przedstawicieli świata biznesu do Senatu. Dyskusja sprawnie podsycana przez moderatora - Michała Jaworskiego, wiceprezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji - poruszała tematykę licznych wyzwań (i ich potencjalnych rozwiązań) stojących przed polskim szkolnictwem wyższym.

Jak twierdzi Aleksandra Jaskulak - koordynator WDI - Już po raz czwarty zorganizowaliśmy wydarzenie, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczestników (studentów i absolwentów), jak również firm oferujących pracę, praktyki i staże podczas Giełdy Pracy Młodych Profesjonalistów (21 wystawców). Z roku na rok notujemy coraz większe zainteresowanie, co nas ogromnie cieszy i mamy nadzieję, że następna edycja przyniesie kolejne rekordy. Już teraz zapraszamy wszystkich na WDI 2014.


Zobacz również