Warsztat multimedialny Aurora

Aurora Media Workshop 2.5.4 to rozbudowany program multmedialny, który świetnie się sprawdzi w zastosowaniach domowych. Dzięki niemu użytkownik może konwertować, łączyć i dzielić pliki wideo, wyodrębniać ścieżki dźwiękowe i obrazy, zamieniać zdjęcia na filmy, nagrywać muzykę, konwertować pliki audio czy zrzucać muzykę z nośników CD-Audio na dysk twardy. Wszystkie projekty można nagrać na nośniki optyczne dzięki wbudowanemu modułowi do zapisu CD i DVD.

Program posiada bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs - wszystkie funkcje są pogrupowane na lewej belce w cztery zespoły - Video Operations, Audio Operations, Burn CD/DVD i Help.

Video Operations zawiera niezbędne narzędzia do edycji filmowej - można konwertować i edytować pliki pomiędzy formatami AVI, MPEG1, MPEG2, ASF, WMV, VOB, DAT, DivX oraz Xvid.

Audio Operations udostępnia edycję dźwięku w formatach MP3, WAV, WMA i OGG. Dla posiadaczy dużej kolekcji płyt CD-Audio zaletą będzie możliwość stworzenia kopii zapasowej muzyki i np. odsłuchiwania poszczególnych utworów w przenośnych odtwarzaczach MP3. Plik wynikowy można ustawić z bardzo dobrymi parametrami kompresji, tak aby słuchacz nie zauważył strat jakości (np. częstotliwość próbkowania 48000Hz i bitrate na poziomie 320 Hz).

Nagrywanie CD/DVD jest dziecinnie proste - każdy kto korzystał z tego typu aplikacji na pewno poradzi sobie również tutaj. Obsługa technologii "przeciągnij i upuść", podzielony panel oraz pasek wskazujący zajęte miejsce na płycie są dobrze znanymi rozwiązaniami.

Choć nieco brakuje kontekstowej pomocy i polskiej wersji językowej, to program można śmiało polecić domorosłym montażystom. Pełna wersja kosztuje 34,95 USD. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również