Wąska plazma LG

Firma LG zaprezentowała jeden z najwęższych na świecie ekranów plazmowych.

Firma LG zaprezentowała jeden z najwęższych na świecie ekranów plazmowych. LGE PDP ma grubość 7,8 cm, co stanowi zaledwie 1/12 grubości konwencjonalnego odbiornika TV w tej samej klasie. Ekran można powiesić na ścianie w domu, biurze lub na zewnątrz budynku i wykorzystać do prezentacji lub projekcji kina domowego.

Nowy produkt odbiera zarówno sygnał analogowy, jak i cyfrowy i wyświetla obraz w formacie 4:3. 160-stopniowy kąt widzenia obrazu sprawia, że jest on dobrze widoczny ze wszystkich stron. Poza tym ekran spełnia również funkcje multimedialne i posiada oddzielane głośniki oraz terminal umożliwiający podłączenie komputera i odtwarzacza DVD. Waga monitora wynosi 33 kg.

Spośród ekranów tej klasy LGE PDP wyróżnia się zastosowaniem kilku własnych ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest to, iż płytkę drukowaną poddano optymalizacji i zwiększono gęstość podzespołów. Pozwoliło to wyeliminować problemy z chłodzeniem i zakłóceniami bez konieczności stosowania radiatora. W Polsce pierwsze ekrany PDP pojawią się na przełomie kwietnia i maja 2001 r.