Wasteland Remastered - odświeżona wersja postapokaliptycznego RPG-a zadebiutuje już 25 lutego na PC i Xbox One

Studio inXile Entertainment, za pośrednictwem Twittera, ogłosiło dzisiaj, że już pod koniec lutego do sprzedaży trafi odświeżona wersja kultowego klasyka - Wasteland.

Gra Wasteland została pierwotnie wydana w 1988 roku przez, nieistniejące już, studio Interplay Entertainment. Powszechnie uchodzi ona za protoplastę serii Fallout i to nie bez powodu. Jednym z twórców Wasteland był Brian Fargo, który później pracował właśnie na pierwszym Falloutem, a obecnie przewodzi studiu inXile Entertainment, które w 2014 wydało Wasteland 2, a obecnie pracuje nad kolejną częścią postapokaliptycznej serii gier rpg.

Na oficjalnym koncie cyklu Wasteland na Twiterze, pojawił się wpis od twórców, który zdradził nam datę premiery Wasteland Remastered, a więc odświeżonego tytułu sprzed ponad 30 lat! Gra trafi wyłącznie do cyfrowej dystrybucji i będzie dostępna na PC (Windows Store, Steam, GOG) oraz konsoli Xbox One, gdzie zresztą trafi tam również w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Niestety na razie nie potwierdzono wersji na konsole Nintendo Switch i PlayStation 4, choć sami twórcy nie wykluczają takiej możliwości w przyszłości.

Zobacz również:

  • Najlepsze długie, epickie gry na PC
  • Wasteland 3 powraca z nowym DLC - "Cult of the Holy Detonation"
  • Dragon Age 4 – premiera, trailer, newsy. Sprawdź, co już wiemy [17.05.2022]

Studio inXile Entertainment prace nad Wasteland Remastered powierzyło zespołowi Krome Studios. Zadaniem nowej ekipy było przede wszystkim znaczenie poprawienie oprawy audio-wizualnej przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich mechanik i systemów rozgrywki znanych z oryginału.

Wyraźnie widać, że zarówno Microsoft, jak i studio inXile, stara się podgrzać atmosferę przed debiutem pełnoprawnej kontynuacji serii - Wasteland 3, która zadebiutuje już 19 maja na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

źródło: Twitter